dom w Szałszy - projekt wnętrz


Dawno, dawno temu, na skraju lasu, gdzie słychać było bzyczenie pszczół stał sobie mały domek.....w taki bajkowy sposób mogłabym zacząć opis naszej ostatniej realizacji. Bo lokalizacja tego domu jest iście bajkowa....Ale do rzeczy.

Dom jednorodzinny zlokalizowany na granicy lasu ma prostą bryłę i otwiera się przeszkleniami strefy dziennej na ścianę drzew. Pomimo swojej niewielkiej powierzchni - 110 m wnętrze jest przestronne. Udało się to uzyskać dzięki wyeliminowaniu komunikacji oraz wprowadzeniu wysokiej dwukondygnacyjnej przestrzeni salonu z kuchnią i jadalnią. Wnętrze jest minimalistyczne, z akcentem niebieskiego - ulubionego koloru pani domu. Podłogi wykonano z mikrocementu, sufit przestrzeni dziennej obito deskami, a ściany w kolorze białym stanowią idealne tło dla pamiątek przywiezionych z podróży oraz wyrobów lokalnych rzemieślników. W łazienkach główny akcent kolorystyczny stanowią glazurowane płytki w kolorze turkusowym, zestawione z surowym mikrocementem i ocieplone drewnianymi meblami. 

lokalizacja: Szałsza
architektura: Andrzej Łopacz
wnętrza: Anna Lebiocka
inwestor: prywatny

powierzchnia: 110m²
projekt: 2021
realizacja: 2023
foto: Joanna Jelonek

Ta strona używa COOKIES. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.   akceptuje  polityka prywatności