projekt osiedla mieszkaniowego na Jurze


W 2008 roku wykonaliśmy projekt koncepcyjny osiedla wypoczynkowego w miejscowości Siamoszyce na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. Ponad cztero hektarowy teren w bardzo urokliwym miejscu - łagodne wzgórze na szczycie porośnięte lasem, z widokiem na jezioro. Inwestor poprosił nas o zaprojektowanie luksusowego kompleksu wypoczynkowego, w skład którego weszłyby między innymi domy jednorodzinne i wielorodzinne przeznaczone dla zapracowanych mieszkańców miast Silesii. Na terenie kompleksu znalazł się również hotel, restauracja, niewielkie spa oraz towarzysząca infrastruktura rekreacyjna - miejsca piknikowe, boiska sportowe, hamakownia, ścieżki spacerowe.
Architektura budynków została utrzymana we współczesnym minimalistycznym nurcie, z użyciem materiałów typowych dla tradycyjnego budownictwa jurajskiego. Zastosowaliśmy drewno oraz jurajski kamień, który od lat był stosowany do budowy ścian domów w okolicy. Domy mają liczne przeszklenia oraz tarasy, zachęcające do kontemplacji okolicznej przyrody o każdej porze roku.  
 

lokalizacja: Siamoszyce
architekci: Anna Lebiocka, Andrzej Łopacz
inwestor: PW Pasek
 

powierzchnia domów: 100 – 300 m²
powierzchnia terenu: 4 ha
projekt: 2008


Ta strona używa COOKIES. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.   akceptuje  polityka prywatności